Cmentarz Parafialny - Mała Góra
PDF Drukuj Email

UWAGI DOTYCZĄCE PORZĄDKU NA CMENTARZU

1. Cmentarz w Bieżanowie jest cmentarzem parafialnym.
0bowiązek utrzymania cmentarza spoczywa wyłącznie na parafii. Na utrzymanie cmentarza nie otrzymujemy żadnych dotacji. Podatek gruntowy, energia, utrzymanie kaplicy, wywóz śmieci i wszelkie prace pokrywane są z ofiar składanych z tacy oraz z ofiar za groby.

2. Bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy dbają o porządek na cmentarzu.
Niestety zdarza się, że śmieci składa się na cudzych grobach lub w miejscach, z których trudno je usunąć bądź przywozi się śmieci z domów do kontenera na cmentarzu.

3. W okresie letnim narasta ilość zniczy i kwiatów na grobach, a więc tym samym narasta ilość śmieci, które trzeba wywieźć. Pochłania to ogromne sumy naszych ofiar. Rokrocznie wywozimy prawie 70 pełnych kontenerów, co pochłania około 30 tysięcy złotych.
Bardzo prosimy, aby ograniczyć ilość przynoszonych kwiatów. Chrześcijańska troska o zmarłych to przede wszystkim ofiarowana Msza św., modlitwa, dobry czyn, pomoc materialna potrzebującym (np. zamiast wieńców ofiary na Hospicjum).
Nadmierna ilość wieńców, kwiatów i zniczy nie poprawia także estetyki naszego cmentarza.

4. Jesteśmy wdzięczni tym, którzy podzielają naszą troskę o piękno cmentarza i chrześcijańskie przeżywanie śmierci swoich bliskich.

5. Sprawy cmentarne załatwiamy w kancelarii parafialnej w każdą sobotę od g.8.00 do 9.00.
- w miesiącach lipcu i sierpniu: urlopowa przerwa

 

Dzisiaj:

8 Grudnia 2021
Środa
W Kalendarzu Liturgicznym:
Uroczystość
Niepokalanego
Poczęcia NMP
Do końca roku zostało 24 dni.

Czas ucieka ...

Wieczność czeka ...

Kalendarz